XXI. kerület nevezetességei, látnivalói
Csepel Galéria és Helytörténeti Gyűjtemény
Az intézmény célja a kerület értékeinek az őskortól napjainkig való felkutatása, megőrzése és a felnövekvő új generációkkal való megismertetése. Állandó kiállításai közé tartozik a Csepel régészeti története, és a Csepel története a kezdetektől napjainkig című tárlat.
Csepeli Munkásotthon
A Csepeli Munkásotthon Alapítványt az egykori Csepel Művek vállalatai hozták létre 1991-ben, célja a kerület, tágabb értelemben a főváros és az agglomeráció kulturális igényeinek kielégítése, művészeti együttesek, tartós közösségek működtetése, szakmai-, nyelvi- és egyéb oktatás elősegítése, klubfoglalkozások biztosítása. Mindennek jegyében könyvtárat, befogadó színházat, művészeti együtteseket, klubokat, szakköröket, tanfolyamokat működtet.
Szökőkút a Szent Imre Téren
Csepeli vállalkozók összefogásának és támogatásának köszönhetően, 2006. év tavaszán adták át a dísz-szökőkutat, amely azóta a kerület kedvenc találkozóhelyévé vált. Hátterében a testvérváros, Rijeka ajándékát, egy hajóorr metszetet állítottak fel, amely a két település közti kapcsolat jelképének is tekinthető.
Nepomuki Szent János szobra a Szent Imre téren
Pest legrégibb köztéri szobra a Kisboldogasszony Templom észak-keleti szomszédságában, található. Az életnagyságú alkotás az 1393-ban mártírhalált halt prágai kanonokot formázza. A Weiss Manfréd gyár terjeszkedése idején, 1917-ben a Budafoki útra helyezték át, 1973-ban került mostani helyére.